Карта сайта Написать нам

Присылайте нам отзывы и пожелания

Введите сообщение
Введите ваше имя
Введите ваш email

Рекомендовать другу

Порекомендуйте наш сайт друзьям

Введите имя друга
Введите email друга
Введите ваше имя
Введите сообщение

Войти
Як зняти стрес на робочому місці
Важная информация

Стрес, який щодня переживає людина на роботі, вчені і медики називають “чумою XXI століття”. Найбільш часті його прояви - нервозність, тривожність, підвищення кров’яного тиску, гнів, дратівливість, втома, пригніченість і депресія. Але усе це можна попередити, якщо заздалегідь про себе потурбуватися.

Дійти до точки
Якщо ви відчуваєте втому і роздратування, а кількість негативних емоцій накопичується з подвоєною силою, медики рекомендують знімати стрес прямо на робочому місці - для цього вам знадобиться зовсім небагато часу. Кращий засіб - дати собі невеликий відпочинок і підкріпитися. Наприклад, можна погризти горішки. Вони багаті поживними речовинами, що беруть участь у виробленні серотоніну, вітамінами В і Е, антиоксидантами, які допоможуть вам побороти стрес.

Ефективно знімає напругу масаж мочок вух, в яких сконцентрована величезна кількість акупунктурних точок. Китайці ще тисячі років назад знали, що вухо - одна з найважливіших акупунктурних систем в нашому тілі. Масажуйте обидва вуха одночасно добре розігрітими руками, масаж вух повинен тривати не менше хвилини, а натискати на кожну точку рекомендується близько 5 секунд.
Також швидко зняти стрес допоможе чашка чаю. Чорний чай містить речовини, що допомагають організму ефективно протистояти стресовим ситуаціям.

Помітно знизити стрес дозволяє елементарна організація праці. Не полінуйтеся прибрати в кінці дня своє робоче місце. Стіл можна звільнити від зайвих паперів, інструментів, приладів, сміття. Передбачити появу моральної напруги в ході робочого дня допоможе також планування - краще всього напередодні продумати свій наступний день, відмітити важливі справи і відсортувати те, що може почекати.

Крім того, дуже важливо не пропускати обід і перерви. Обідати на робочому місці не рекомендується, краще всього куди-небудь вийти, змінити обстановку, інакше відпочинок не буде повноцінним.

Фізичні вправи - один з найкращих способів впоратися із стресом. Не нехтуйте спортом, прогулянками на свіжому повітрі і елементарною розминкою. Якщо робота не йде, все валиться з рук і здається, що ви ось-ось зірветеся, знайдіть затишне містечко в офісі і зробіть звичайнісіньку зарядку. Прості фізичні вправи - махи руками, ногами, декілька присідань - допоможуть відволіктися, розім’яти тіло і налаштуватися на роботу.

Фактор стресу
Психологи рекомендують заздалегідь про себе піклуватися і створювати такі умови, в яких вам комфортно працюватиметься. Зокрема, слід звернути увагу на фізичні і гігієнічні умови роботи, на температуру навколишнього середовища, рівень освітленості, якість повітря. Якщо ви виконуєте рутинну роботу, то краще уникати будь-якого шуму і вібрацій. Для багатьох важливо, щоб їх завантаженість впродовж робочого дня відповідала особистому біологічному ритму. Тому якщо ви ефективніше працюєте увечері, то варто відповідно підлаштувати робочий графік, а не мучитися вранці від небажання що-небудь робити і з кимось розмовляти.

І не забувайте про перерви в роботі, які допоможуть відволіктися, відновити сили, поспілкуватися з колегами.

До речі, чинники ризику розрізняються для різних професій. Вважається, що найбільш спокійна робота у бібліотекарів, а найнервовіша - у шахтарів, пілотів авіалайнерів і журналістів. Також велике моральне навантаження відчувають актори, політики, учителі і лікарі. Якщо у вас творча робота, пам’ятайте, що, за статистикою, креативні люди зазвичай перепрацьовують. Впродовж робочого дня вони перебувають під натиском начальства, а потім ще намагаються працювати вдома.

Творчі люди часто не справляються з усіма своїми обов’язками в робочий час і вимушені відповідати на дзвінки і електронні листи після роботи. Крім того, люди творчих професій частіше схильні думати про роботу до і після робочого дня.

Пам’ятайте, що робота, якою б важливою вона не була, не повинна замінювати сім’ю, спілкування з друзями і відпочинок.RSS лента вакансий

Регион
Сфера деятельности

Рассылка вакансий

Регион
Сфера деятельности
Ваш email
Введите Ваш email