Карта сайта Написать нам

Присылайте нам отзывы и пожелания

Введите сообщение
Введите ваше имя
Введите ваш email

Рекомендовать другу

Порекомендуйте наш сайт друзьям

Введите имя друга
Введите email друга
Введите ваше имя
Введите сообщение

Войти
Мистецтво ставити слушні запитання
Важная информация

Проведення співбесіди - це стрес не лише для претендентів, але й для самого інтерв’юера. Кандидати намагаються справити гарне враження і отримати роботу. Роботодавці стурбовані пошуком кращих співробітників, які зможуть внести вагомий внесок в розвиток компанії. Правильний вибір зробити завжди не просто.

Найгіршим моментом в ухваленні рішень при підборі персоналу є те, що доводитися відмовляти в прийнятті на посаду, а потім починати процес пошуку знову і знову. Воснові цієї проблеми лежить неповна або невідповідна підготовка.

Питання, пов’язані з бізнесом

Здатність людини ставити питання ще не робить її хорошим інтерв’юером. Наприклад, основною помилкою багатьох керівників і лінійних менеджерів є те, що вони не приділяють досить часу для підготовки до інтерв’ю, оскільки вони повинні займатися і іншими, не менш важливими справами.
Допомога менеджерам в розвитку їх навичок і техніки інтерв’ювання, які дадуть їм можливість грунтовно підходити до виконання обов’язків в галузі підбору персоналу, має стати основним завданням керівництва. Вивчення того, як можна визначити “золоту середину” між об’єктивною реальністю та інтуїцією, матиме величезне значення для ефективніших рішень про прийняття на роботу, з меншення потенційних проблем із законодавством і позитивного впливу на остаточний результат.

Навчайте і спрямовуйтеваших менеджерів

Перший крок в правильному напрямі - це підготовка ваших фахівців для створення ними керівництва з розробки і проведення інтерв’ю. Цей документ має бути адаптований до корпоративної культури і відповідати потребам вашої компанії, а також повинен містити:

1. Перелік навичок, необхідних для певної позиції (наприклад, вчений ступінь, технічні знання, сертифікація/ліцензії, відповідний досвід роботи).
2. Перелік компетенцій, пов’язаних з роботою, які потрібні для досягненняуспіху на певній позиції (наприклад, уміння вирішувати проблеми, приймати рішення, кар’єрні цілі, інтереси.

Перед початком інтерв’ю менеджер може скласти план питань, що стосуються технічної компетентності кандидата, відповідно до інформації з резюме. Це дозволить отримати уявлення про його робочі компетенції. Далі резюме можна відкласти в бік і перейти до основних питань та зосередитися на відповідях кандидата, а також міжособистісній поведінці.

Це досить простий підхід, який може допомогти кожному інтерв’юерові розібратися “щодо чого”, а також поліпшити процес інтерв’ювання, щоб він міг максимально відповідати усім потребам і цілям компанії. Проте, питання про навчання менеджерів завжди залишається актуальним, особливо в області розробки “правильних” питань для інтерв’ю.

“Правильні” питання мають величезне значення
Найскладнішою частиною тренінгу є навчання менеджерів розробці конструктивних робочих питань, грунтованих на компетенціях. Наприклад, ставити гіпотетичні питання - досить поширене явище серед інтерв’юерів. Замість цього необхідно зосередитися на досвіді кандидатів. Не запитуйте претендентів про те, “за що вони відповідали”, а спробуйте дізнатися про те, чим вони насправді займалися.

Аналогічно, якщови поставили гіпотетичне питання: “Щоб ви зробили, якби виникла така-то проблема” -  кандидат може “намалювати” відмінну картину своїх дій, але у вас немає ніякої можливості перевірити, чи справді він може робити все так, як говорить. Краще поставити питання приблизно таким чином: “Ви можете згадати, коли вам довелося зіткнутися з проблемою”? Відповідь кандидата, звичайно, дасть вам можливість копнути глибше і отримати необхідну інформацію.

Поведінкові запитання - ключ до ефективного інтерв’ю

Минулий досвід кандидата може служити деяким гарантом того, що він зможе впоратися зі схожою ситуацією, працюючи у вашій компанії.
Ви насправді наймаєте минулий досвід і досягнення людини, тому запитуйте про складні ситуації, з якими їм доводилося мати справу, і як вони їх вирішували. Дізнавшись про те, як кандидати впоралися з цим, ви зможете з більшою впевненістю прийняти рішення про прийняття кандидата на роботу.RSS лента вакансий

Регион
Сфера деятельности

Рассылка вакансий

Регион
Сфера деятельности
Ваш email
Введите Ваш email