Карта сайта Написать нам

Присылайте нам отзывы и пожелания

Введите сообщение
Введите ваше имя
Введите ваш email

Рекомендовать другу

Порекомендуйте наш сайт друзьям

Введите имя друга
Введите email друга
Введите ваше имя
Введите сообщение

Войти
Випробний термін: традиції, новаторство та сучасні реалії
Важная информация

Випробний термін - традиційний спосіб, який використовують практично всі роботодавці, щоб визначити професійну придатність працівника. Випробування в тому або іншому вигляді існує на усіх найманих позиціях.

Теоретично випробний термін - ідеальний засіб перевірити усе, що цікавить роботодавця. За цей час  можна  побачити, як співробітник поводитиметься в довгостроковій перспективі. Здібності і схильності, особливості темпераменту і мотивації проявляться у нового співробітника досить швидко. Незважаючи на природне бажання показати «товар» з найкращого боку, ніхто не зможе довго прикидатися, граючи «ідеального себе».

Впродовж випробного терміну стає очевидно, як людина вписується в корпоративні стандарти поведінки, як вона ставиться до запізнень, до спільного проведення часу, яким є її стиль спілкування з клієнтами.

Раніше на Заході випробування при прийомі на роботу допускалося лише в тому разі, коли працівник влаштовувався на постійну роботу. Сьогодні у багатьох країнах випробний термін встановлюється і при тимчасовому працевлаштуванні працівника.

Випробний термін, порядок і умови його застосування визначаються або в законах, або в колективних договорах. У деяких країнах випробний термін хоча й ніде документально не закріплений, застосовується в силу звичаю. У Японії, наприклад, питання встановлення випробного терміну вирішується безпосередньо між роботодавцем і працівником.

Тривалість випробного терміну варіюється від одного тижня до одного року залежно від країни і категорії працівників. У більшості країн для керівного складу встановлюється триваліший термін випробування, ніж для інших категорій працівників. Зокрема, в Ізраїлі випробний термін для керівників підприємств становить 1-2 роки, для співробітників інших спеціальностей - 6 місяців.
Одні з найтриваліших термінів встановлені також в Швеції, Фінляндії, де працівника перевіряють на профпридатність впродовж півроку. У Німеччині випробний термін триває від 3 до 6 місяців. Найнетриваліше випробування встановлене для робітників у Бельгії (7-14 днів).

Традиційно підприємець мав право звільнити працівника без попередження і виплати вихідної допомоги в період випробного терміну або відразу після його закінчення. Проте сьогодні у ряді країн передбачені особливі гарантії особам, що проходять випробний термін, які враховують їх інтереси. До таких гарантій належать: попередження про звільнення, компенсація за невикористану відпустку, спеціальні гарантії для інвалідів і жінок та ін.

У Франції, Швеції, Бельгії при звільненні працівника, що не витримав випробування, підприємець в обов'язковому порядку повинен попередити його про майбутнє звільнення заздалегідь.
В Німеччині звільнити працівника, прийнятого на роботу з випробуванням, можна лише тоді, коли він попереджений за два тижні до майбутнього звільнення. При цьому  роботодавцю потрібно отримати згоду виробничої ради, а якщо звільняють жінку, то без згоди державного адміністративного органу ніяк не обійтися. Працівник, який бажає звільнитися в період випробного терміну, також повинен попередити наймача за два тижні.

В Італії роботодавець має право звільнити працівника в період випробного терміну тільки після мінімального періоду, необхідного для виявлення його непридатності. Працівник, якого звільнили у зв'язку з незадовільним результатом випробування, має право на компенсацію за невикористану відпустку з обліком тривалості роботи в період випробування.

У Швеції підприємець зобов'язаний повідомляти профспілкову організацію, якщо він відмовляє в прийомі на роботу працівникові - членові профспілки, прийнятому з випробним терміном.
В Японії передбачено, що працедавець зобов'язаний попередити працівника про те, що контракт з ним не буде укладений.

Прагнення роботодавця при прийомі нового працівника обмежити себе від наслідків придбання «кота в мішку» цілком зрозуміле. Однак необхідність випробного терміну визначається не лише інтересами наймача. Певні переваги у випробному терміні бачать для себе і самі працівники. За цей час вони мають можливість оцінити нову роботу, її умови, психологічну атмосферу в колективі, сумісність з начальником і т.п.RSS лента вакансий

Регион
Сфера деятельности

Рассылка вакансий

Регион
Сфера деятельности
Ваш email
Введите Ваш email