Карта сайта Написать нам

Присылайте нам отзывы и пожелания

Введите сообщение
Введите ваше имя
Введите ваш email

Рекомендовать другу

Порекомендуйте наш сайт друзьям

Введите имя друга
Введите email друга
Введите ваше имя
Введите сообщение

Войти
Як не піддатися на маніпулювання з боку підлеглих
Важная информация

Маніпуляція з боку підлеглого - ця прихований вплив на керівника з метою досягнення власних цілей. При цьому завдання у співробітника одне - вивести вас з природного емоційного стану і використати це, спровокувавши на потрібні йому дії.

Класична маніпуляція з боку підлеглого - перекладання відповідальності з низу до верху. Наприклад, менеджер приходить до вас і говорить: “У мене нічого не виходить, порадьте, як потрібно вчинити”? І справа зовсім не в тому, що він не знає, що робити - у своїй галузі працівник може розбиратися навіть краще за вас. Але йому важливо підстрахуватися. Уявіть, що ваше рішення виявиться неправильним. “Ви самі так сказали”! - відповість на ваше невдоволення працівник. Інший варіант цієї маніпуляції - бажання перекласти роботу на плечі керівника, зігравши у безпорадність. І частенько начальник починає підлеглому допомагати: влізає у справу і втягується в рішення того завдання, яким займатися не повинен. Таким чином підлеглий змусив працювати вас, замість того щоб працювати на вас. Тому подібним діям треба вміти грамотно протистояти.

Виявіть цілі

Насамперед слід чітко зрозуміти, що перед вами: маніпулювання чи вплив. Не забувайте, що у всіх підлеглих є свої потреби, амбіції, бажання. Не варто вважати маніпуляцією будь-яку ситуацію, коли співробітники намагаються побічно повідомити вам щось. Має сенс навчитися читати такі завуальовані “ послання”, нормально їх сприймати і вирішувати, що робити. Можна безпосередньо поговорити з людиною або видати їй таку ж непряму відповідь. Відрізнити підлеглого, який хоче щось поліпшити в інтересах справи, від людини, яка намагається вами маніпулювати, не так складно. Постарайтеся відповісти на питання: чого ця людина хоче від вас. А потім проаналізуйте, чи йде вона до мети прямо, чи намагається вам її озвучити. Якщо ви зрозуміли, що мета співробітника - в одному, а відкриває він вам абсолютно інше - перед вами маніпулятор. Щоб замаскувати свої істинні наміри, людина говорить одне, а робить - інше. Вона домагається лише своїх цілей, нехтуючи вашими. Ще одна ознака: якщо підлеглий вами маніпулює, він завжди прагне викликати у вас негативні емоції: почуття страху, провини, пригніченості, невпевненості або слабкості. З їх допомогою він хоче зробити вас керованими.

Дайте відсіч

Маніпулятор - людина психологічно грамотна. Тому протистояння їй вимагає великої майстерності. Можна використати дві стратегії: пасивну і активну. Пасивна полягає в тому, що керівник збільшує дистанцію між собою і співробітником, уникає спілкування з ним, ставить під сумнів його ідеї. Такий захист зазвичай застосовується, коли керівник ще не вирішив, як вчинити і що зробити. Ви можете абсолютно не реагувати на слова маніпулятора, зберігати мовчання, робити вигляд, що не розчули або не помітили його. Можна вислухати пропозицію маніпулятора, але при цьому обов’язково обумовити, що остаточне рішення або виконання залежить від вас. При використанні активного захисту головне - психологічний настрій - вам слід вивести таємні замисли маніпулятора «на чисту воду». Наприклад, запитайте у підлеглого, який прийшов нібито за порадою, що пропонує він сам. Співробітник повинен мати свою думку і приходити з готовим рішенням. Якщо завдання належить до його компетенції, ви можете прямо сказати: “Тобі платять гроші за те, щоб ти правильно розібрався в ситуації і прийняв вірне рішення”.

Вивчіть себе

Зазвичай підлеглі намагаються маніпулювати керівником, який не може управляти своїми слабкими сторонами - честолюбством, зарозумілістю, страхом, - і тим самим дає оточуючим можливість грати на них. Маніпулювати вами можна лише тоді, коли ви до чогось ласі, чогось боїтеся або на вас діють лестощі. Будьте “ прозорими” для самих себе, розуміння себе - це зовсім не абстрактне самовивчення і самоаналіз. Адже людина, яка знає свої слабкі сторони, практично не піддається маніпуляції. До того ж, якщо керівник не “ прозорий” для себе - він буде “ прозорим” для інших. Управління компанією вимагає «холодної» голови і “ незамутненої” свідомості. Ваші думки мають бути зосереджені виключно на предметі дій. Адже керівник, який захоплений справою, а не самим собою, - поганий об’єкт для маніпуляції.RSS лента вакансий

Регион
Сфера деятельности

Рассылка вакансий

Регион
Сфера деятельности
Ваш email
Введите Ваш email