Карта сайта Написать нам

Присылайте нам отзывы и пожелания

Введите сообщение
Введите ваше имя
Введите ваш email

Рекомендовать другу

Порекомендуйте наш сайт друзьям

Введите имя друга
Введите email друга
Введите ваше имя
Введите сообщение

Войти
Сумісництво – зворотній бік медалі
Важная информация

Робота відразу в кількох місцях нагадує сеанс одночасної гри, з її постійним відчуттям цейтноту і особливого драйву.
Зазвичай люди вибирають сумісництво, щоб вирішити матеріальні проблеми або знайти нові можливості професійного зростання. Окрім грошової вигоди такий фахівець розширює коло ділових контактів, отримує досвід рішення різноманітних творчих завдань і ефективного управління власним часом. Врешті від усвідомлення того, що йому все до снаги, підвищується самооцінка успішного “багатоверстатника”. Головне - треба вміти грамотно розподіляти сили і  дотримуватися певних правил.

Формальності важливі
Сумісництво може бути внутрішнім та зовнішнім. В першому випадку людина, не покидаючи меж рідного офісу, обіймає одночасно дві посади. На практиці це, як правило, тимчасове розширення звичних повноважень працівника. Наприклад, виникає необхідність розподілити між співробітниками, що залишилися, обов’язки їх колег, які є відсутніми і зв’зяку з  хворобою, відрядженням або відпусткою. Тут важливо пам’ятати про те, що поєднання - справа добровільна. Роботодавець повинен отримати вашу письмову згоду на такий трудовий подвиг, і згідно із законом ви маєте право у будь-який момент відмовитися від покладеного на вас подвійного навантаження.

У другому випадку, тобто при наймі в яку-небудь організацію на умовах сумісництва, необхідно укласти повноцінний трудовий договір, як і при звичайному оформленні на роботу. Він може бути тимчасовим, тобто розрахованим на певний термін, або постійним. Простежте, щоб в документі були детально обумовлені всі умови вашої діяльності та її оплати.
Майте на увазі : ви маєте право, як і інші працівники, розраховувати на ті ж пільги і гарантії, що стосуються надання лікарняного, виплати грошових компенсацій за особливі умови праці, регулярні відрахування до пенсійного фонду. Більше того, щорічну оплачувану відпустку вам зобов’язані надавати одночасно в усіх організаціях, де ви оформлені. Якщо ж за основним місцем служби вам покладена подовжена відпустка(наприклад, як викладачеві), то ви маєте право взяти в другій компанії потрібну кількість додаткових днів за свій рахунок.
Навіть якщо начальник, якого ви знаєте мало не з шкільної лави, по-приятельськи звернувся до вас з проханням закрити виробничу прогалину, поки не знайдуть відповідного кандидата на вакантне місце, все одно тактовно наполягайте на закріпленні умов праці, що змінилися, в контракті. Згоду працювати наднормово можна оформити і окремим документом. Така педантичність потрібна, щоб з часом вас не змогли змусити  систематично перепрацьовувати або змінити умови оплати збільшеного навантаження.
В той же час якщо роботодавець намагається за власною ініціативою вставити у ваш контракт умову, що забороняє працювати за сумісництвом(наприклад, в конкуруючих організаціях), це можна розглядати як факт свавілля. Втім, навіть якщо бос і не обмежує вас у свободі розпоряджатися особистим часом, багато експертів рекомендують по можливості не афішувати свою роботу на два фронти. Не всякому керівникові сподобається, що його підлеглий фактично є слугою двох господарів.

Пастка сумісництва
Буває так, що навіть офіційне оформлення внутрішнього поєднання може бути невигідне фахівцю. Згідно із законом керівники підприємств зобов’язані компенсувати співробітникам переробітки : перші дві години оплачують в півтори рази більше ніж зазвичай, а подальші – у подвійному розмірі. Більше того, накопичені наднормові години ви за власним бажанню маєте право обміняти на відгули або замінити їх додатковими відпускними днями. “Багатоверстатників” же адміністрація підприємства може експлуатувати під приводом об’єктивної службової необхідності, виплачуючи їм за це лише невелику надбавку як за внутрішнє сумісництво.
Краще не погоджуйтеся на внутрішнє поєднання, якщо вважаєте, що додаткові години, які ви регулярно проводитимете на бойовому посту після цілого дня метушні, мають бути оплачені за подвійним тарифом. Особливо варто зважити всі за і проти тим, хто працює під керівництвом скупого шефа і не надто йому довіряє.

Корисна інформація
Відносно окремих категорій службовців законодавство встановлює заборону на сумісництво. Наприклад, до такої праці не можна залучати молодих людей віком до 18 років. Також не допускається сумісництво на важких роботах і роботах з шкідливими і(чи) небезпечними умовами тих осіб, чия основна діяльність пов’язана з такими ж умовами. Згідно із законом забороняється виконувати будь-яку оплачувану роботу за сумісництвом(окрім викладацької і творчої діяльності) державним службовцям, прокурорським працівникам, суддям, співробітникам податкової міліції і ін..RSS лента вакансий

Регион
Сфера деятельности

Рассылка вакансий

Регион
Сфера деятельности
Ваш email
Введите Ваш email